ER11-1/8In, (3.175mm) collet, DIN6499, 4008E
SKU
ER11-1-8collet


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€14.52 €12.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
ER11-1/8In, (3.175mm) collet, DIN6499, 4008E
ER11-1/8In, (3.175mm) collet, DIN6499, 4008EER11-1/8In, (3.175mm) collet, DIN6499, 4008E
ER11-1/8In, (3.175mm) collet, DIN6499, 4008E| SKU | ER11-1-8collet |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Holder Standard | ER-11 |
| Tool Holder | 3.175 mm |
| Tool Shank | 3.175 mm. 1/8 In |
| DIN | DIN 6499 |
| Holder Length | NO |
| Collet Outside | 11.5 mm |
| Total Length | 18 mm |
| Tool body Material | HSS |
| For Material | Steel |
| Is on Sale | No |





Log In