Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-6mm, Micro-100, RNCM-060-2
SKU
RNCM-060-2

Warehouse
Vilnius
Vilnius

TOP
P
€52.03 €43.00
Vilnius Stock 1 day
11 qty
Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-6mm, Micro-100, RNCM-060-2
Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-6mm, Micro-100, RNCM-060-2Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-6mm, Micro-100, RNCM-060-2
Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-6mm, Micro-100, RNCM-060-2| SKU | RNCM-060-2 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | MICRO100 |
| Application | Steel, 50-70HRC, Stainless Steel, Aluminum |
| Degree | 90 degrees |
| Sharpen | 90 degrees |
| Diameter | 6.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 6 mm |
| Flute Length | 8 mm |
| Cut Depth Max | 8 mm |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 57 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 1 |
| Application Image | Engraving |
| Is on Sale | No |





Log In