Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-4mm, Micro-100, RNCM-040-2
SKU
RNCM-040-2
€43.68 €36.10
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3 savaitės. Please contact before ordering.
Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-4mm, Micro-100, RNCM-040-2
Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-4mm, Micro-100, RNCM-040-2Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-4mm, Micro-100, RNCM-040-2
Engraver carbide, 90 degrees, two ends, D-0,1mm, d-4mm, Micro-100, RNCM-040-2| SKU | RNCM-040-2 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | MICRO100 |
| Application | Steel, 50-70HRC, Stainless Steel, Aluminum |
| Degree | 90 degrees |
| Sharpen | 90 degrees |
| Diameter | 4.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 4 mm |
| Flute Length | 6 mm |
| Cut Depth Max | 6 mm |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 50 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 1 |
| Application Image | Engraving |
| Is on Sale | No |







Log In