Die tool, M4, HSS-E, DIN223, Volkel
SKU
57430

M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€11.74 €9.70
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
Die tool, M4, HSS-E, DIN223, Volkel
Die tool, M 4, HSS-E, DIN223, , VolkelDie tool, M4, HSS-E, DIN223, Volkel
Die tool, M 4, HSS-E, DIN223, , Volkel| SKU | 57430 |
|---|---|
| For Material | Stainless Steel |
| Maniufacture | VOLKEL |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Thread Nominal | M 4 x 0.7 |
| Thread standard | M |
| Flute Length | 5 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| DIN | DIN 223 |
| Total Length | 5 mm |
| Cutting Material | HSSE |
| Tool body Material | HSSE |
| Is on Sale | No |





Log In