Die tool, M 5, HSS-E, DIN223, Volkel
SKU
57434

M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€12.22 €10.10
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
Die tool, M 5, HSS-E, DIN223, Volkel
Die tool, M 5, HSS-E, DIN223, , VolkelDie tool, M 5, HSS-E, DIN223, Volkel
Die tool, M 5, HSS-E, DIN223, , Volkel| SKU | 57434 |
|---|---|
| For Material | Stainless Steel |
| Maniufacture | VOLKEL |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Thread Nominal | M 5 x 0.8 |
| Thread standard | M |
| Flute Length | 7 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| DIN | DIN 223 |
| Total Length | 7 mm |
| Cutting Material | HSSE |
| Tool body Material | HSSE |
| Is on Sale | No |





Log In