M3, Die, HSS-E, DIN223, Volkel
SKU
57426

M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€11.74 €9.70
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
M3, Die, HSS-E, DIN223, Volkel
M3, Die, HSS-E, DIN223, VolkelM3, Die, HSS-E, DIN223, Volkel
M3, Die, HSS-E, DIN223, Volkel| SKU | 57426 |
|---|---|
| For Material | Stainless Steel |
| Maniufacture | VOLKEL |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Thread Nominal | M 3 x 0.5 |
| Thread standard | M |
| Flute Length | 5 mm |
| Tool Shank | 20 mm |
| DIN | DIN 223 |
| Total Length | 5 mm |
| Cutting Material | HSSE |
| Tool body Material | HSSE |
| Is on Sale | No |





Log In