D0,5x1x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2005
SKU
HN55MSA2005


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€14.52 €12.00
Vilnius Stock 1 day
6 qty
D0,5x1x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2005
D0,5x1x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2005D0,5x1x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2005
D0,5x1x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2005| SKU | HN55MSA2005 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 0.50 |
| Flute Length | 1 mm |
| Cut Depth | 1 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In