D0,4x0,8x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2004
SKU
HN55MSA2004


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€14.52 €12.00
Vilnius Stock 1 day
5 qty
D0,4x0,8x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2004
D0,4x0,8x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2004D0,4x0,8x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2004
D0,4x0,8x4x50, Z-2, HN55, Carbide end mill, HN55MSA2004| SKU | HN55MSA2004 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Plastic |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 0.40 |
| Flute Length | 0.8 mm |
| Cut Depth | 0.8 mm |
| Tool Shank | 4 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In