D-69,8mm, 10x12,7x53, Z2, Radial mill with carbide insert
SKU
DJT18264408
€70.46 €58.23
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
D-69,8mm, 10x12,7x53, Z2, Radial mill with carbide insert
D-69,8mm, 10x12,7x53, Z2, Radial mill with carbide insertD-69,8mm, 10x12,7x53, Z2, Radial mill with carbide insert
D-69,8mm, 10x12,7x53, Z2, Radial mill with carbide insert| SKU | DJT18264408 |
|---|---|
| Maniufacture | DJTOL |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, MDF |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 69.85 |
| Flute Length | 10 mm |
| Cut Depth | 10 mm |
| Tool Shank | 12.70 mm. 1/2 In |
| Total Length | 53 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | R69.8 |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In