92º, Alukabond bending cutter D-20mm, d-8mm, Z-2, Carbiden
SKU
56202000923
€106.78 €88.25
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
92º, Alukabond bending cutter D-20mm, d-8mm, Z-2, Carbiden
92º, Alukabond bending cutter D-20mm, d-8mm, Z-2, Carbiden92º, Alukabond bending cutter D-20mm, d-8mm, Z-2, Carbiden
92º, Alukabond bending cutter D-20mm, d-8mm, Z-2, Carbiden| SKU | 56202000923 |
|---|---|
| For Material | Aluminum Composite |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Aluminum, Alucabond, Plastic |
| Degree | 90 degrees |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 20.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 8 mm |
| Flute Length | 8 mm |
| Cut Depth | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 57 mm |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Is on Sale | No |







Log In