90 degrees, 18mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein
SKU
U180.090.R
€50.09 €41.40
Vilnius Stock 1 day
11 qty
90 degrees, 18mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein
90 degrees, D-18mm, D1-3mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein, U180.090.R90 degrees, 18mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein
90 degrees, D-18mm, D1-3mm, Cutter for Alukabond bending, Sistemiklein, U180.090.R| SKU | U180.090.R |
|---|---|
| For Material | Aluminum Composite |
| Maniufacture | KLEIN |
| Application | Aluminum, Alucabond, Plastic |
| Degree | 90 degrees |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 18.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 8 mm |
| Flute Length | 10 mm |
| Cut Depth | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 60 mm |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Is on Sale | No |






Log In