90 degrees, 12.7mm V-type cutter, holder d-6.35, ONSRUD
SKU
37-61
€34.36 €28.40
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3 savaitės. Please contact before ordering.
90 degrees, 12.7mm V-type cutter, holder d-6.35, ONSRUD
90 degrees, 12.7mm V-type cutter, holder d-6.35, ONSRUD90 degrees, 12.7mm V-type cutter, holder d-6.35, ONSRUD
90 degrees, 12.7mm V-type cutter, holder d-6.35, ONSRUD| SKU | 37-61 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | ONSRUD |
| Application | Aluminum, Copper, MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Degree | 90 degrees |
| Sharpen | 90 degrees |
| Diameter | 12.70 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 6.35 mm. 1/4 In |
| Flute Length | 6.3 mm |
| Cut Depth Max | 6 mm |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 45 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Application Image | Engraving |
| Is on Sale | No |







Log In