90 degrees, 10mm d-6, Z2, Milling carbide V-shaped, DJTOL
SKU
N2V61045
€18.76 €15.50
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3 savaitės. Please contact before ordering.
90 degrees, 10mm d-6, Z2, Milling carbide V-shaped, DJTOL
90 degrees, 10mm d-6, Z2, Milling carbide V-shaped, DJTOL90 degrees, 10mm d-6, Z2, Milling carbide V-shaped, DJTOL
90 degrees, 10mm d-6, Z2, Milling carbide V-shaped, DJTOL| SKU | N2V61045 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | DJTOL |
| Application | MDF, Plywood, Wood |
| Degree | 45 degrees |
| Sharpen | 45 degrees |
| Diameter | 10.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 6 mm |
| Flute Length | 15 mm |
| Cut Depth Max | 15 mm |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 50 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 2 |
| Application Image | Engraving |
| Is on Sale | No |







Log In