90°, D25mm, d-12,7mm Diamond V type bit
SKU
PCD2V122590


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€192.39 €159.00
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3 savaitės. Please contact before ordering.
90°, D25mm, d-12,7mm Diamond V type bit
90°, D25mm, d-12,7mm Diamond V type bit90°, D25mm, d-12,7mm Diamond V type bit
90°, D25mm, d-12,7mm Diamond V type bit| SKU | PCD2V122590 |
|---|---|
| For Material | Wood |
| Maniufacture | DJTOL |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Degree | 90 degrees |
| Sharpen | 90 degrees |
| Diameter | 25.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 12.70 mm. 1/2 In |
| Flute Length | 15 mm |
| Cut Depth Max | 12 mm |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 61 mm |
| Series | NO |
| Couting | Without Coating |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Diamond |
| Fluts | 2 |
| Application Image | Engraving |
| Is on Sale | No |





Log In