90°, 67mm, 46,5x97x20, V Grooving Router Bit, Z1, KLEIN
SKU
W171.671.R
€226.15 €186.90
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
90°, 67mm, 46,5x97x20, V Grooving Router Bit, Z1, KLEIN
90°, 67mm, 46,5x97x20, V Grooving Router Bit, Z1, KLEIN90°, 67mm, 46,5x97x20, V Grooving Router Bit, Z1, KLEIN
90°, 67mm, 46,5x97x20, V Grooving Router Bit, Z1, KLEIN| SKU | W171.671.R |
|---|---|
| Maniufacture | KLEIN |
| For Material | Wood |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 67.47 |
| Flute Length | 33 mm |
| Cut Depth | NO |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 97 mm |
| Fluts | 1 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |






Log In