90° 22mm End mill V formos, Carbiden
SKU
VT22-90-8


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€15.00 €12.40
Vilnius Stock 1 day
1 qty
90° 22mm End mill V formos, Carbiden
90° 22mm End mill V formos, Carbiden90° 22mm End mill V formos, Carbiden
90° 22mm End mill V formos, Carbiden| SKU | VT22-90-8 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 22.00 |
| Flute Length | 10 mm |
| Cut Depth Max | 10 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 40 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Engraving |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In