90°, 12mm, D3.0, 4.5x12x82, Z5, DLC, Chamfer end mill, CARBIDEN
SKU
PKMA1310572


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€89.24 €73.75
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
90°, 12mm, D3.0, 4.5x12x82, Z5, DLC, Chamfer end mill, CARBIDEN
90°, 12mm, D3.0, 4.5x12x82, Z5, DLC, Chamfer end mill, CARBIDEN90°, 12mm, D3.0, 4.5x12x82, Z5, DLC, Chamfer end mill, CARBIDEN
90°, 12mm, D3.0, 4.5x12x82, Z5, DLC, Chamfer end mill, CARBIDEN| SKU | PKMA1310572 |
|---|---|
| For Material | Stainless Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel, Aluminum, Copper, Plastic |
| Degree | 90 degrees |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 12.00 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 12 mm |
| Flute Length | 4.5 mm |
| Cut Depth | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 82 mm |
| Couting | DLC Black |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 5 |
| Is on Sale | No |





Log In