90º 12mm, 8.5x12x75, V-tipo Carbide end mill, TiAlN
SKU
5601R904FM-1200

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€58.01 €47.94
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
90º 12mm, 8.5x12x75, V-tipo Carbide end mill, TiAlN
90º 12mm, 8.5x12x75, V-tipo Carbide end mill, TiAlN90º 12mm, 8.5x12x75, V-tipo Carbide end mill, TiAlN
90º 12mm, 8.5x12x75, V-tipo Carbide end mill, TiAlN| SKU | 5601R904FM-1200 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | ZCC |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel, Exotic Materials, Aluminum, Copper, Brass |
| Degree | 90 degrees |
| Sharpen | NO |
| Diameter | 0.50 |
| Radius | Be Radiuso |
| Tool Shank | 12 mm |
| Flute Length | 8.5 mm |
| Cut Depth | NO |
| Length Cut | NO |
| Total Length | 75 mm |
| Couting | TIALN |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Fluts | 4 |
| Is on Sale | No |





Log In