9.8x95x10x142, Carbide drill ALU with internal cooling, DIN6537, 8xD, D5434098
SKU
D5434098


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€233.06 €192.61
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
1 qty
9.8x95x10x142, Carbide drill ALU with internal cooling, DIN6537, 8xD, D5434098
9.8x95x10x142, Carbide drill ALU with internal cooling, DIN6537, 8xD, D54340989.8x95x10x142, Carbide drill ALU with internal cooling, DIN6537, 8xD, D5434098
9.8x95x10x142, Carbide drill ALU with internal cooling, DIN6537, 8xD, D5434098| SKU | D5434098 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum |
| Sharpen | NO |
| Fluts | 2 |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 9.80 |
| Depth | 8 x D |
| Flute Length | 95 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 142 mm |
| DIN | DIN 6537 |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Series | D5434 |
| Is on Sale | No |





Log In