8x1/13x8x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden
SKU
TSA080010


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€36.30 €30.00
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
8x1/13x8x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden
8x1/13x8x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden8x1/13x8x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden
8x1/13x8x60, Z4, T-type carbide mill for aluminum, DLC, Carbiden| SKU | TSA080010 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Plastic |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 1 mm |
| Cut Depth | 13 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In