8mm x8x19x63, Z4 Solid Carbide end mill with uniqual helix, Carbiden
SKU
THM954-0800-AP


M
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€37.63 €31.10
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
8mm x8x19x63, Z4 Solid Carbide end mill with uniqual helix, Carbiden
8mm x8x19x63, Z4 Solid Carbide end mill with uniqual helix, Carbiden, THM9548mm x8x19x63, Z4 Solid Carbide end mill with uniqual helix, Carbiden
8mm x8x19x63, Z4 Solid Carbide end mill with uniqual helix, Carbiden, THM954| SKU | THM954-0800-AP |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel, Steel up to 50HRC, Iron |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 19 mm |
| Cut Depth Max | 19 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 63 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In