8mm, 25x8x60, Solid Carbide 2 Flutes Compression Router Bits for Wood, Z2+2, Carbiden.
SKU
CRB-D8-25


Warehouse
Vilnius
Vilnius
TOP
W
€41.14 €34.00
Vilnius Stock 1 day
16 qty
8mm, 25x8x60, Solid Carbide 2 Flutes Compression Router Bits for Wood, Z2+2, Carbiden.
8mm, 25x8x60, Solid Carbide 2 Flutes Compression Router Bits for Wood, Z2+2, Carbiden.8mm, 25x8x60, Solid Carbide 2 Flutes Compression Router Bits for Wood, Z2+2, Carbiden.
8mm, 25x8x60, Solid Carbide 2 Flutes Compression Router Bits for Wood, Z2+2, Carbiden.| SKU | CRB-D8-25 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 25 mm |
| Cut Depth Max | 25 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 2+2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In