8mm Diamond router bit 15x8x70, Z2, down cut, ITA
SKU
DT2.08.015.08.0MR
€166.41 €137.53
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 21d. Please contact before ordering.
8mm Diamond router bit 15x8x70, Z2, down cut, ITA
8mm Diamond router bit 15x8x70, Z2, down cut, ITA8mm Diamond router bit 15x8x70, Z2, down cut, ITA
8mm Diamond router bit 15x8x70, Z2, down cut, ITA| SKU | DT2.08.015.08.0MR |
|---|---|
| Maniufacture | ITA |
| For Material | OSB, LMDP |
| Application | HPL, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 15 mm |
| Cut Depth Max | 15 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Diamond |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | NO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In