8mm 40/115x8x150, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden
SKU
8730800B
€100.95 €83.43
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
8mm 40/115x8x150, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden
8mm 40/115x8x150, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden8mm 40/115x8x150, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden
8mm 40/115x8x150, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden| SKU | 8730800B |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Polyethylene Foam |
| Application | Foam |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 40 mm |
| Cut Depth | 115 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 150 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Finishing |
| Is on Sale | No |







Log In