8mm, 33x8x117, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B100800
SKU
K21B100800


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€24.24 €20.03
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
471 qty
Only 1 left
8mm, 33x8x117, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B100800
8mm, 33x8x117, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B1008008mm, 33x8x117, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B100800
8mm, 33x8x117, HSSE, Machine reamer, spiral, YG1, K21B100800| SKU | K21B100800 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Stainless Steel, Aluminum |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 33 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 117 mm |
| Fluts | 6 |
| Tool body Material | HSSE |
| Cutting Material | HSSE |
| Couting | Without Coating |
| Is on Sale | No |





Log In