8mm, 25/45x8x75 Z2, Mill carbide for foam, Carbiden, 8720800
SKU
8720800
€86.94 €71.85
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
8mm, 25/45x8x75 Z2, Mill carbide for foam, Carbiden, 8720800
8mm, 25/45x8x75 Z2, Mill carbide for foam, Carbiden, 87208008mm, 25/45x8x75 Z2, Mill carbide for foam, Carbiden, 8720800
8mm, 25/45x8x75 Z2, Mill carbide for foam, Carbiden, 8720800| SKU | 8720800 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Polyethylene Foam |
| Application | Foam |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 25 mm |
| Cut Depth | 45 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 75 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Finishing |
| Is on Sale | No |







Log In