8mm 22x8x65 Z3, Carbide endmill, for rough milling of wood
SKU
V303.080.022.065


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€31.70 €26.20
Vilnius Stock 1 day
3 qty
8mm 22x8x65 Z3, Carbide endmill, for rough milling of wood
8mm 22x8x65 Z3, Carbide endmill, for rough milling of wood8mm 22x8x65 Z3, Carbide endmill, for rough milling of wood
8mm 22x8x65 Z3, Carbide endmill, for rough milling of wood| SKU | V303.080.022.065 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 22 mm |
| Cut Depth Max | 22 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 65 mm |
| Fluts | 3 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Slot milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In