8mm, 19x10x69, Z3, EHC573080, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
SKU
EHC573080

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€18.39 €15.20
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
13 qty
Only 1 left
8mm, 19x10x69, Z3, EHC573080, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
8mm, 19x10x69, Z3, EHC573080, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga8mm, 19x10x69, Z3, EHC573080, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
8mm, 19x10x69, Z3, EHC573080, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga| SKU | EHC573080 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 19 mm |
| Cut Depth | 19 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 69 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In