8mm, 19 x 10w x 69, Z4, ESH595080, end mill for steel SUPER HSS-PM
SKU
ESH595080

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€14.69 €12.14
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
9 qty
Only 1 left
8mm, 19 x 10w x 69, Z4, ESH595080, end mill for steel SUPER HSS-PM
8mm, 19 x 10w x 69, Z4, ESH595080, end mill for steel SUPER HSS-PM8mm, 19 x 10w x 69, Z4, ESH595080, end mill for steel SUPER HSS-PM
8mm, 19 x 10w x 69, Z4, ESH595080, end mill for steel SUPER HSS-PM| SKU | ESH595080 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 8.00 |
| Flute Length | 19 mm |
| Cut Depth | 19 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 69 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Semi Finishing |
| Is on Sale | No |





Log In