8mm, 10x70, Left hand drill for wood
SKU
A202L-080
€18.15 €15.00
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
8mm, 10x70, Left hand drill for wood
8mm, 10x70, Left hand drill for wood8mm, 10x70, Left hand drill for wood
8mm, 10x70, Left hand drill for wood| SKU | A202L-080 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Sharpen | NO |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 8.00 |
| Tool Shank | 10 mm |
| Flute Length | 45 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |







Log In