80mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts
SKU
SCK8020Z4


Warehouse
Vilnius
Vilnius
W
€96.80 €80.00
Vilnius Stock 1 day
5 qty
80mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts
80mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts80mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts
80mm, Milling cutter for wood surface cleaning with carbide inserts| SKU | SCK8020Z4 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Wood |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 80.00 |
| Flute Length | 14 mm |
| Cut Depth Max | NO |
| Tool Shank | 20 mm |
| Total Length | 90 mm |
| Fluts | 4 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Face milling |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In