8.4mm, 47x10x89, 3D, KORLOY, Carbide drill with internal cooling, WSDPH08433-3D PC320W
SKU
6-01-086515
€70.49 €58.26
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
5 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
20 qty
8.4mm, 47x10x89, 3D, KORLOY, Carbide drill with internal cooling, WSDPH08433-3D PC320W
8.4mm, 47x10x89, 3D, KORLOY, Carbide drill with internal cooling, WSDPH08433-3D PC320W8.4mm, 47x10x89, 3D, KORLOY, Carbide drill with internal cooling, WSDPH08433-3D PC320W
8.4mm, 47x10x89, 3D, KORLOY, Carbide drill with internal cooling, WSDPH08433-3D PC320W| SKU | 6-01-086515 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Steel up to 50HRC, Iron, Stainless Steel |
| Sharpen | 140 degrees |
| Fluts | 2 |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 8.40 |
| Depth | 3 x D |
| Flute Length | 47 mm |
| Tool Shank | 10 mm |
| Total Length | 89 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |







Log In