7mm, Carbide Drill W-Star, 3D, KORLOY, WSDP070-3D PC320W
SKU
6-01-083367
Special Price €27.15 €22.44 was €42.66
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
3 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
57 qty
7mm, Carbide Drill W-Star, 3D, KORLOY, WSDP070-3D PC320W
7mm, Carbide Drill W-Star, 3D, KORLOY, WSDP070-3D PC320W7mm, Carbide Drill W-Star, 3D, KORLOY, WSDP070-3D PC320W
7mm, Carbide Drill W-Star, 3D, KORLOY, WSDP070-3D PC320W| SKU | 6-01-083367 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel, Aluminum |
| Sharpen | 140 degrees |
| Fluts | 2 |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 7.00 |
| Depth | 3 x D |
| Flute Length | 37 mm |
| Tool Shank | 7 mm |
| Total Length | 74 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | Yes |







Log In