7,4mm, 34x8x70, Carbide drill 2xD, 180, YG1, DPP447074
SKU
DPP447074


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€56.66 €46.83
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
38 qty
7,4mm, 34x8x70, Carbide drill 2xD, 180, YG1, DPP447074
7,4mm, 34x8x70, Carbide drill 2xD, 180, YG1, DPP4470747,4mm, 34x8x70, Carbide drill 2xD, 180, YG1, DPP447074
7,4mm, 34x8x70, Carbide drill 2xD, 180, YG1, DPP447074| SKU | DPP447074 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Iron, Stainless Steel, Exotic Materials, Aluminum, Copper, Brass |
| Sharpen | 180 degrees |
| Fluts | 2 |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 7.40 |
| Depth | 2xD |
| Flute Length | 34 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 70 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In