6mm, 7x6x54, Z-2, Carbide end mill TiAlN, G9444060
SKU
G9444060
€21.45 €17.73
Vilnius Stock 1 day
0 qty
YG Europe stock 3d
100 qty
6mm, 7x6x54, Z-2, Carbide end mill TiAlN, G9444060
6mm, 7x6x54, Z-2, Carbide end mill TiAlN, G94440606mm, 7x6x54, Z-2, Carbide end mill TiAlN, G9444060
6mm, 7x6x54, Z-2, Carbide end mill TiAlN, G9444060| SKU | G9444060 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | With Coating |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 7 mm |
| Cut Depth Max | 7 mm |
| Tool Shank | 16 mm |
| Total Length | 54 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | DIN 6527 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | K2 |
| Is on Sale | No |







Log In