6mm 7x6x51, Z4, Carbide mill for steel, stainless steel, Carbiden
SKU
30400106A


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€31.19 €25.78
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
6mm 7x6x51, Z4, Carbide mill for steel, stainless steel, Carbiden
6mm 7x6x51, Z4, Carbide mill for steel, stainless steel, Carbiden6mm 7x6x51, Z4, Carbide mill for steel, stainless steel, Carbiden
6mm 7x6x51, Z4, Carbide mill for steel, stainless steel, Carbiden| SKU | 30400106A |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Steel |
| Application | Steel, Stainless Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 7 mm |
| Cut Depth | 7 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 51 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In