6mm, 60°, L-40, Engraving kit
SKU
ENG60KIT01


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€178.48 €147.50
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
6mm, 60°, L-40, Engraving kit
6mm, 60°, L-40, Engraving kit6mm, 60°, L-40, Engraving kit
6mm, 60°, L-40, Engraving kit| SKU | ENG60KIT01 |
|---|---|
| For Material | Steel |
| Maniufacture | CARBIDEN |
| Diameter | 6.00 |
| Holder Standard | 6mm |
| Tool Shank | Cylindrical |
| Flute Length | 2 mm |
| Geometry | ARMT0802 |
| Total Length | 40 mm |
| Application | Steel, Stainless Steel, Aluminum |
| Tool body Material | HSS |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Is on Sale | No |





Log In