6mm, 40/70x6x100, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden
SKU
8730600A
€79.99 €66.11
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
6mm, 40/70x6x100, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden
6mm 40/70x6x100, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden6mm, 40/70x6x100, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden
6mm 40/70x6x100, Z3 Carbide mill for foam, Carbiden| SKU | 8730600A |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Polyethylene Foam |
| Application | Foam |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 40 mm |
| Cut Depth | 70 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 100 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Finishing |
| Is on Sale | No |







Log In