6mm, 30x6x70, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating
SKU
MFPD2522011
€43.56 €36.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
6mm, 30x6x70, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating
6mm, 30x6x70, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating6mm, 30x6x70, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating
6mm, 30x6x70, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating| SKU | MFPD2522011 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | MDF |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 30 mm |
| Cut Depth Max | 30 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | ALU-ECO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In