6mm 25/45x6x75 Z3 Carbide mill for foam, Carbiden
SKU
8730600
€64.52 €53.32
Vilnius Stock 1 day
1 qty
6mm 25/45x6x75 Z3 Carbide mill for foam, Carbiden
6mm 25/45x6x75 Z3 Carbide mill for foam, Carbiden6mm 25/45x6x75 Z3 Carbide mill for foam, Carbiden
6mm 25/45x6x75 Z3 Carbide mill for foam, Carbiden| SKU | 8730600 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Polyethylene Foam |
| Application | Foam |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 25 mm |
| Cut Depth | 45 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 75 mm |
| Fluts | 3 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Finishing |
| Is on Sale | No |







Log In