6mm, 22x6x70, Z2+2, Compression, carbide milling cutter for playwood
SKU
V802.060.022.070
€26.38 €21.80
Vilnius Stock 1 day
0 qty
Order time 3d.. Please contact before ordering.
6mm, 22x6x70, Z2+2, Compression, carbide milling cutter for playwood
6mm, 22x6x70, Z2+2, Compression, carbide milling cutter for playwood6mm, 22x6x70, Z2+2, Compression, carbide milling cutter for playwood
6mm, 22x6x70, Z2+2, Compression, carbide milling cutter for playwood| SKU | V802.060.022.070 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Playwood |
| Application | MDF, Plastic, Plywood, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 22 mm |
| Cut Depth Max | 22 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 70 mm |
| Fluts | 2+2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |







Log In