6mm, 20x6x66, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307060
SKU
D2307060


P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€10.16 €8.40
Vilnius Stock 1 day
2 qty
YG Europe stock 3d
366 qty
Only 2 left
6mm, 20x6x66, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307060
6mm, 20x6x66, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D23070606mm, 20x6x66, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307060
6mm, 20x6x66, 120°, YG1, NC Spotting drill, HSSCo8, D2307060| SKU | D2307060 |
|---|---|
| Maniufacture | YG |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Sharpen | 120 degrees |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 6.00 |
| Depth | 3 x D |
| Tool Shank | 6 mm |
| Flute Length | 20 mm |
| Total Length | 66 mm |
| DIN | Manufacturer |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Cutting Material | HSSCo |
| Is on Sale | No |





Log In