6mm, 14/35 x 8 x 80, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden, DLCAL-D6/8-14/35-80
SKU
DLCAL-D6-8-14-35-80


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€47.19 €39.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
6mm, 14/35 x 8 x 80, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden, DLCAL-D6/8-14/35-80
6mm, 14/35 x 8 x 80, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden, DLCAL-D6/8-14/35-806mm, 14/35 x 8 x 80, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden, DLCAL-D6/8-14/35-80
6mm, 14/35 x 8 x 80, Z1 Carbide end mill, DLC, Carbiden, DLCAL-D6/8-14/35-80| SKU | DLCAL-D6-8-14-35-80 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Plastic |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 6.00 |
| Flute Length | 14 mm |
| Cut Depth | 35 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 80 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In