60° 9.5mm, V-type milling cutter for engraving, B-10, L-42mm, Sistemi
SKU
HC110.095.R

Warehouse
Vilnius
Vilnius

W
€19.00 €15.70
Vilnius Stock 1 day
2 qty
Only 2 left
60° 9.5mm, V-type milling cutter for engraving, B-10, L-42mm, Sistemi
60° 9.5mm, V-type milling cutter for engraving, B-10, L-42mm, Sistemi60° 9.5mm, V-type milling cutter for engraving, B-10, L-42mm, Sistemi
60° 9.5mm, V-type milling cutter for engraving, B-10, L-42mm, Sistemi| SKU | HC110.095.R |
|---|---|
| Maniufacture | KLEIN |
| For Material | Wood |
| Application | Plastic, Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 9.50 |
| Flute Length | 10 mm |
| Cut Depth Max | 10 mm |
| Tool Shank | 8 mm |
| Total Length | 42 mm |
| Fluts | 2 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | HSS |
| Type Mech | Medium |
| Application Image | Engraving |
| Series | NO |
| Is on Sale | No |





Log In