5mm 6x12x50, Z1 End mill for aliuminum, with DLC Black coating
SKU
6390500B


N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€53.39 €44.12
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
5mm 6x12x50, Z1 End mill for aliuminum, with DLC Black coating
5mm 6x12x50, Z1 End mill for aliuminum, with DLC Black coating5mm 6x12x50, Z1 End mill for aliuminum, with DLC Black coating
5mm 6x12x50, Z1 End mill for aliuminum, with DLC Black coating| SKU | 6390500B |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Copper, Brass, Alucabond, Plastic, HPL, CFRP |
| Couting | DLC Black |
| Diameter | 5.00 |
| Flute Length | 12 mm |
| Cut Depth | 12 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 50 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In