5mm, 25/45x5x75 Z2 Mill carbide for foam, CARBIDEN, 8720500
SKU
8720500
€57.50 €47.52
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
5mm, 25/45x5x75 Z2 Mill carbide for foam, CARBIDEN, 8720500
5mm, 25/45x5x75 Z2 Mill carbide for foam, CARBIDEN, 87205005mm, 25/45x5x75 Z2 Mill carbide for foam, CARBIDEN, 8720500
5mm, 25/45x5x75 Z2 Mill carbide for foam, CARBIDEN, 8720500| SKU | 8720500 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | Polyethylene Foam |
| Application | Foam |
| Couting | Polishing |
| Diameter | 5.00 |
| Flute Length | 25 mm |
| Cut Depth | 45 mm |
| Tool Shank | 5 mm |
| Total Length | 75 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Finishing |
| Is on Sale | No |







Log In