5mm, 20x6x60, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating
SKU
MFPD2522008
€39.93 €33.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
5mm, 20x6x60, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating
5mm, 20x6x60, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating5mm, 20x6x60, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating
5mm, 20x6x60, Z2 Carbide mill straight flute, DLC coating| SKU | MFPD2522008 |
|---|---|
| Maniufacture | CARBIDEN |
| For Material | MDF |
| Application | Wood, Plywood, MDF, Chipboard |
| Couting | DLC Colored |
| Diameter | 5.00 |
| Flute Length | 20 mm |
| Cut Depth Max | 20 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 2 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | ALU-ECO |
| Application Image | Slot milling |
| Is on Sale | No |







Log In