5mm, 13x6x60, Z6, Carbide end mill švariam end millvimui, Korloy
SKU
6-01-061737
€45.69 €37.76
Vilnius Stock 1 day
0 qty
KORLOY EUROPE 4 DAYS
10 qty
KORLOY CENTRAL 15 DAYS
0 qty
5mm, 13x6x60, Z6, Carbide end mill švariam end millvimui, Korloy
5mm, 13x6x60, Z6, Carbide end mill švariam end millvimui, Korloy5mm, 13x6x60, Z6, Carbide end mill švariam end millvimui, Korloy
5mm, 13x6x60, Z6, Carbide end mill švariam end millvimui, Korloy| SKU | 6-01-061737 |
|---|---|
| Maniufacture | KORLOY |
| For Material | Stainless Steel |
| Application | Steel |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 5.00 |
| Flute Length | 13 mm |
| Cut Depth Max | 13 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 60 mm |
| Fluts | 6 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Series | SPS |
| Application Image | Peripheral milling |
| Is on Sale | No |







Log In