5mm, 13x6x57, Z4, EHC595050, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
SKU
EHC595050

P
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€13.49 €11.15
Vilnius Stock 1 day
1 qty
YG Europe stock 3d
152 qty
Only 1 left
5mm, 13x6x57, Z4, EHC595050, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
5mm, 13x6x57, Z4, EHC595050, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga5mm, 13x6x57, Z4, EHC595050, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga
5mm, 13x6x57, Z4, EHC595050, end mill for steel SUPER HSS-PM su TiAlN danga| SKU | EHC595050 |
|---|---|
| Maniufacture | NEW |
| For Material | Steel |
| Application | Aluminum, Brass, Copper, Stainless Steel, Iron, Steel |
| Couting | TIALN |
| Diameter | 5.00 |
| Flute Length | 13 mm |
| Cut Depth | 13 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 57 mm |
| Fluts | 4 |
| DIN | DIN 844 |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | HSSPM |
| Tool body Material | HSS-PM |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In