5mm, 13x6x54, Z1, Carbide mill for aluminum, ZPS
SKU
S100602.050

N
Warehouse
Vilnius
Vilnius
€14.52 €12.00
Vilnius Stock 1 day
1 qty
Only 1 left
5mm, 13x6x54, Z1, Carbide mill for aluminum, ZPS
5mm, 13x6x54, Z1, Carbide mill for aluminum, ZPS5mm, 13x6x54, Z1, Carbide mill for aluminum, ZPS
5mm, 13x6x54, Z1, Carbide mill for aluminum, ZPS| SKU | S100602.050 |
|---|---|
| Maniufacture | ZPS |
| For Material | Aluminium |
| Application | Aluminum, Plastic, Wood |
| Couting | Without Coating |
| Diameter | 5.00 |
| Flute Length | 13 mm |
| Cut Depth | 13 mm |
| Tool Shank | 6 mm |
| Total Length | 54 mm |
| Fluts | 1 |
| DIN | Manufacturer |
| Radius | Be Radiuso |
| Cutting Material | Solid Carbide |
| Tool body Material | Solid Carbide |
| Type Mech | Medium |
| Is on Sale | No |





Log In